SCENA ODK

Osiedlowy Dom Kultury S.M."Kociewie" ul.Reymonta 1

REPERTUAR

PAŹDZIERNIK 2019

04.X.2019, godzina 19.00:

Spektakl muzyczny “Zawołać po imieniu”- teatralizowany koncert poświęcony pamięci ofiar zamordowanych w Lesie Szpęgawskim.

11.X.2019, godzina 19.00:

Monodram „Lusia, Lusieńka” - opowieść o sile człowieka,o kruchości tego, co wydaje się nienaruszalne, o nadludzkiej sile zwykłego człowieka, o odwadze trwania i cudzie przetrwania... o miłości. Wykonanie Monika Janeczek – Toporowska absolwentka PWST w Warszawie.

25.X.2019, godzina 19.00:

Piosenki Marka Grechuty pt. “Godzina miłowania”. Recital Zosi Juszczyk z towarzyszeniem Teatru Kuźnia Bracka i muzyków związanych z kuźnią.

LISTOPAD 2019

8.XI.2019, godzina 19.00:

Monodram „Lusia, Lusieńka” - opowieść o sile człowieka,o kruchości tego, co wydaje się nienaruszalne, o nadludzkiej sile zwykłego człowieka, o odwadze trwania i cudzie przetrwania... o miłości. Wykonanie Monika Janeczek – Toporowska absolwentka PWST w Warszawie.

15.XI.2019, godzina 19.00:

Recital “Pieśni Tadeusza Nowaka” - pieśni z muzyką Marka Grechuty i Radka Ciecholewskiego zaśpiewa Zosia Dębińska – laureatka konkursu na recital “Wieczorne nastroje”- w Kwidzynie.

29.XI.2019, godzina 19.00:

Piosenki Marka Grechuty pt. “Godzina miłowania”. Recital Zosi Juszczyk z towarzyszeniem Teatru Kuźnia Bracka i muzyków związanych z kuźnią.

GRUDZIEŃ 2019

13.XII.2019, godzina 19.00:

Monodram pt. “Moskwa Pietuszki”. Radosław Ciecholewski; wykonawca spektaklu, absolwent Studia Teatralnego TM w Gdyni; będzie przewodnikiem po wcieleniach głównego bohatera, które - zatopione w oparach alkoholu - ukazują zatarte granice między filozofią, kulturą, polityką.W tym karykaturalnym świecie, Homo viator niesie swój krzyż w poszukiwaniu równowagi między sercem a umysłem – między szarą rzeczywistością a zatraconym humanizmem.

20.XII.2019, godzina 19.00:

Kolędowanie po kuźnianemu “Wspólne śpiewanie kolęd”. Od 15 lat spotykamy się z naszymi widzami, wspólnie śpiewamy kolędy, śpiewamy nasze interpretacje pastorałek i kolęd.

STYCZEŃ 2020

KONCERT PIANISTYCZNY Jennifer Schroeder!

11 stycznia 2020 - Noworoczny Koncert pianistyczny w wykonaniu Jennifer Schroeder!

Uznana pianistka zagra następujące utwory:
- Robert Schumann - Karnawał wiedeński op. 26,
- Cesar Franck - Preludium, fuga i wariacje op. 18,
- George Gershwin - preludium nr 1 i 2,
- Ignacy Jan Paderewski - Nokturn B-dur nr 4 op. 16,
- Siergiej Rachmaninow - Preludium D-dur nr 4 op. 23

W ramach koncertu otworzymy wystawę malarstwa zbiorowego pt: "Rokocińskie Anioły" w Galerii ODK.

Jennifer Schroeder ze Starogardu Gdańskiego jest młodą i bardzo uzdolnioną pianistką. Zdobyła pierwsze miejsce na 29. Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w mieście Barletta we Włoszech, First Absolute Prize (nagrodę powyżej pierwszego miejsca) na 7. Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Ischii, II miejsce na Young Euregio Piano Award w Geilenkirchen w Niemczech oraz III miejsce na IV. Danubia Talents International Music Competition w Budapeszcie. Obecnie studiuje w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, gdzie kształci się pod kierunkiem dr hab. Katarzyny Rajs.

Pianistka ukończyła z wyróżnieniem szkołę muzyczną pierwszego stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Starogardzie Gdańskim oraz drugiego stopnia w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu. Jest pianistką, obecnie studentką studiów podyplomowych Instrumentalistyki na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Jest dwukrotną stypendystką prezydenta Miasta Starogardu Gdańskiego. Corocznie bierze udział w Warszawskich Warsztatach Pianistycznych i kursach mistrzowskich, gdzie kształci się pod okiem wybitnych pedagogów, m. in. Alberto Bertino, Alexeya Sokolova, Joanny Marcinkowskiej, Zofii Antes, Czesława Stańczyka i Pawła Skrzypka. Brała również udział w lekcjach mistrzowskich ze światowej sławy pianistami takimi jak: Dina Yoffe, Alexis Golovin, Jean Bernard-Marie oraz Kiryl Keduk.

LUTY 2020

07.II.2020, godzina 19.00:

Koncert poezji śpiewanej pt: "Natura miłości.." otwierający wernisaż fotografii zbiorowej "Kociewie w obiektywie". Koncert w wykonaniu Moniki Janeczek-Toporowskiej i Szymona Bruckiego nawiązuje do naszej kociewskiej krainy poprzez wybór wierszy lokalnych poetów: Mateusza Bruckiego, Andrzeja Grzyba, Małgorzaty Hillar, Romana Landowskiego.

Opracowanie programu muzycznego: Beata Graban, Monika Janeczek-Toporowska, Szymon Brucki, Radosław Ciecholewski.

 

14.II.2020, godzina 19.00:

Pieśni Leonarda Cohena. Leonard Cohen był artystą jedynym w swoim rodzaju.
Choć nie ma go już wśród nas, jego pełna szczerości i mądrości rozedrgana twórczość wciąż inspiruje i zdradza wiele prawdy o życiu.

Jego pieśni gramy od kilku lat ,kilka razy w sezonie.
Kolejne odsłony sceniczne różnią się od siebie utworami i składem muzyków.

Bilety do nabycia
Osiedlowy Dom Kultury ul. Reymonta 1
30 minut przed programem
Koszt: 10 zł

 

CZWARTEK 20.II.2020, godzina 19.00:

Koncert JAZZOWY "TUBIS TRIO"

TUBIS TRIO rozpoczynający trasę koncertową promującą najnowszy album "So Us" odwiedzi również Starogard Gdański i zagra na nowej SCENIE ODK! 

Bilety 35 zł
* GOTÓWKA w ODK
* PRZELEW:
nr konta: 43 1020 1909 0000 3202 0036 0172
z dopiskiem: "koncert TUBIS TRIO, własne nazwisko"

PRZED KONCERTEM NALEŻY OKAZAĆ POTWIERDZENIE PRZELEWU.

Jak czytamy na jazzforum.com.pl: O wydanym przez wytwórnię Audio Cave albumie "So Us" w recenzji na portalu AllAboutJazz Geno Thackara napisał: "gdyby każdy fan e.s.t. mógł posłuchać Tubis Trio, zespół stałby się sensacją z dnia na dzień".

Podczas trasy koncertowej zespół zaprezentuje premierowe utwory z najnowszej płyty, wybrane z poprzednich albumów "Flashback" oraz "The Truth" i dodatkowo usłyszymy aranżacje zarejestrowane na płycie "Sygnowano Bajgelman - Impresje" z 2019 roku. Płyta nie jest dostępna w sklepach muzycznych, ale można ją pobrać za darmo na www.tubistrio.com.

Tubis Trio:
Maciej Tubis - fortepian
Paweł Puszczało - kontrabas

Przemysław Pacan - perkusja

21.II.2020, godzina 19.00:

Piosenki Marka Grechuty pt. “Godzina miłowania”. Recital Zosi Juszczyk z towarzyszeniem Teatru Kuźnia Bracka i muzyków związanych z kuźnią. 

Marek Grechuta - artysta nie wymagający specjalnego przedstawiania.. 

Zosia Juszczyk - młoda, ambitna interpretatorka jego utworów. Zakochana w jego utworach, znająca całą jego twórczość, wybrała te najbliższe swemu sercu, zebrała muzyków, którzy będą jej towarzyszyć i będzie chciała przekazać swoją interpretację Grechuty.

Instrumentarium tego programu: 2 gitary, trąbka, saksofon, puzon, perkusja.
Reżyseria muzyczna - Radek Ciecholewski
Reżyseria światła - Irek Ciecholewski

Bilety do nabycia:

Osiedlowy Dom Kultury ul. Reymonta 1

30 minut przed programem

Koszt: 10 zł

28.II.2020, godzina 19.00:

Pieśni Leonarda Cohena. Leonard Cohen był artystą jedynym w swoim rodzaju.
Choć nie ma go już wśród nas, jego pełna szczerości i mądrości rozedrgana twórczość wciąż inspiruje i zdradza wiele prawdy o życiu.

Jego pieśni gramy od kilku lat ,kilka razy w sezonie.
Kolejne odsłony sceniczne różnią się od siebie utworami i składem muzyków.

Bilety do nabycia:
Osiedlowy Dom Kultury ul. Reymonta 1
30 minut przed programem
Koszt: 10 zł

SCENA ODK

Osiedlowy Dom Kultury S.M."Kociewie" ul.Reymonta 1

SCENA ODK to odnowione miejsce w Starogardzie Gdańskim z profesjonalnym nagłośnieniem i oświetleniem, promujące głównie sztukę teatralną i muzykę. Znajduje się w Osiedlowym Domu Kultury Spółdzielni Mieszkaniowej „Kociewie” w Starogardzie Gdańskim przy ulicy Reymonta 1. Scena jest zaprojektowana przez specjalistę od aranżacji scen teatralnych. Cechuje się odpowiednią wysokością, kolorem oraz posiada profesjonalne nagłośnienie i oświetlenie.

Ideą udoskonalenia tej sceny przez gospodarzy; przy wydatnym udziale specjalisty aranżacji scen teatralnych; była chęć posiadania komfortowej, wartościowej przestrzeni dla utalentowanych osób - utalentowanych teatralnie, muzycznie oraz w każdy inny sposób dający się zaprezentować na deskach naszej sceny.

ODK jako placówka S.M."Kociewie" jest finansowana przez członków Spółdzielni Mieszkaniowej "Kociewie". To tej grupie należą się podziękowania za finansowanie przestrzeni kulturalnej.

ODK razem z patronem artystycznym dba o poziom granych przedstawień teatralnych dla lokalnej społeczności.

 

Gospodarzem SCENY ODK jest Osiedlowy Dom Kultury Spółdzielni Mieszkaniowej "Kociewie". Patronat artystyczny objęło Stowarzyszenie Działań Teatralnych - Teatr "Kuźnia Bracka". Patronat medialny objęły: Verizane, 24starogard.pl, Dzień Dobry Starogard.

 

Repertuar SCENY ODK jest ustalany z wyprzedzeniem. Jeśli zespół muzyczny / teatralny chce się zaprezentować na deskach SCENY ODK - zapraszamy do kontaktu (tel. 507-826-210) i omówienia warunków współpracy!

 

ADRES:

 

Osiedlowy Dom Kultury

ul. Reymonta 1

Starogard Gdański

tel. 58 56 289 40

tel. 507-826-210 (menager SCENY ODK)

WAŻNE!

Spektakle rozpoczynają się w piątki punktualnie o godzinie 19.00. Z uwagi na uszanowanie osób występujących i pozostałych widzów pamiętajcie aby przybyć na czas.. Z tego też względu osób spóźnionych nie wpuszczamy na salę po rozpoczęciu spektaklu.

PATRONAT ARTYSTYCZNY:
PATRONAT MEDIALNY:

© 2015 ODK

  • Wix Facebook page
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now