top of page

SCENA ODK

Osiedlowy Dom Kultury S.M."Kociewie" ul.Reymonta 1

SCENA ODK to odnowione miejsce w Starogardzie Gdańskim z profesjonalnym nagłośnieniem i oświetleniem, promujące głównie sztukę teatralną i muzykę. Znajduje się w Osiedlowym Domu Kultury Spółdzielni Mieszkaniowej „Kociewie” w Starogardzie Gdańskim przy ulicy Reymonta 1. Scena jest zaprojektowana przez specjalistę od aranżacji scen teatralnych. 

Ideą udoskonalenia tej sceny przez gospodarzy była chęć posiadania komfortowej, wartościowej przestrzeni dla utalentowanych osób - teatralnie, muzycznie oraz w każdy inny sposób dający się zaprezentować na deskach tej sceny.

ODK jako placówka S.M."Kociewie" jest finansowana przez członków Spółdzielni Mieszkaniowej "Kociewie". To tej grupie należą się podziękowania za finansowanie przestrzeni kulturalnej.

ODK razem z patronem artystycznym dba o poziom występów dla lokalnej społeczności.

OPIEKUN SCENY ODK i organizator występów: 

A. Karolina Sprengel

kierownik Osiedlowego Domu Kultury

 

Ireneusz Ciecholewski

reżyser teatralny, założyciel Stowarzyszenia Działań Teatralnych w Starogardzie Gdańskim, prowadzi Teatr Kuźnia Bracka od 2002 roku oraz od 2018 roku Teatr Nowy Osiedlowy i Młodą Kuźnię w ODK.

Laureat nagród wielu konkursów i festiwali teatralnych, ogólnopolskich i międzynarodowych. Laureat nagrody Ministra Kultury za osiągnięcia w dziedzinie teatru. Laureat nagród Prezydenta Miasta Stargardu Gd. i Starosty Powiatu Starogardzkiego. Uczestnik Międzynarodowego Seminarium Warsztatowego w Moskwie poświęconego metodzie pracy z aktorem metodą Stanisławskiego.

REŻYSER ŚWIATŁA i DŹWIĘKU:

Ireneusz Ciecholewski