top of page

SCENA ODK

Osiedlowy Dom Kultury S.M."Kociewie" ul.Reymonta 1

KONCERT JAZZOWY duetu BOLEWSKI & TUBIS "Obywatel jazz"

03 września 2021

3 września na SCENIE ODK gościliśmy duet z Łodzi: "Bolewski & Tubis", który zaprezentował swój nowy projekt muzyczny pt.: „Obywatel jazz”. Muzycy koncertujący po naszym kraju zagrali utwory Grzegorza Ciechowskiego i zespołu Republika w swojej jedynej i niepowtarzalnej jazzowej interpretacji. Usłyszeliśmy również utwory z płyt: "Bez końca" i "Lunatyk", znakomite wirtuozje! 

Dziękujemy i do zobaczenia!

KOMENTARZE PUBLICZNOŚCI - SCENA ODK Facebook.pl:

"Trasa koncertowa z projektem "Obywatel Jazz". Utwory Grzegorza Ciechowskiego w żywiołowych jazzowych interpretacjach. Mistrzowie dla Mistrza. Dziękujemy."

Przemo ST

"Interpretacje utworów GC ale również autorskie kawałki duetu - świetne!" 

Monika Ma Kota

"​Tak szybko minął. Były chwile wzruszeń i transu zwłaszcza podczas starszych kawałków ,wtedy też żałowałem ,że jednak nie wziąłem flagi."

Darek Ossowski

"Jest moc! A w zasadzie wiele mocy, moc energii, moc dźwięków, moc słuchaczy ........." 

Marzena Dembicka

"Obywatel G.C Grzegorz Ciechowski odszedł przedwcześnie 22 grudnia 2001 roku w Warszawie...To już 20 lat... Genialny muzyk, kompozytor, pianista, flecista, poeta, autor tekstów, wokalista i lider zespołu Republika. Jego świat miał barwy czarno białe stąd i galeria w tych barwach. Kogo? Świetnego Duetu Bolewski & Tubis, który w projekcie "Obywatel Jazz" zaprezentował przed starogardzką publicznością twórczość tego genialnego artysty. Starogard 03.09.2021 to jeden z przystanków długiej trasy koncertowej artystów. Dziękujemy za te emocje."

 Przemo ST

zdjęcia: Przemo ST

"W ich muzyce są odniesienia do natury i kojarzące się z nią emocje, a wszystko razem naprawdę trudno zaszufladkować w jednym stylu i jednym duchu. Jest tu i improwizacja, jest alternatywa, wyrazisty rytm chwilami wręcz rockowy, są momenty bliskie poezji śpiewanej, ale i takie, w których myśli się o Grzegorzu Ciechowskim albo Małgorzacie Ostrowskiej.

 

Ich muzyka przypomina też szereg skojarzeń mających uruchomić w odbiorcy określone obrazy, emocje, otworzyć zamknięte drzwi do kolejnych poziomów świadomości – jest bardziej filozofią zamkniętą w dźwięku niż muzyka służącą tylko do rozrywki, dociera pełniej i głębiej.

Koncert "Obywatel jazz" był poświęcony Grzegorzowi Ciechowskiemu i to właśnie dlatego jego ślady były tu zdecydowanie najlepiej słyszalne – zwłaszcza że muzycy przypomnieli niektóre utwory Obywatela G.C. i Republiki. Jednak warto też sięgnąć po inne utwory tego duetu. W każdym jest wiele do odkrywania."

źródło recenzji: tenpoznan.pl

Muzycy piszą o sobie:

„nasza muzyka to niespotykane połączenie piosenki i improwizacji, polskie teksty, niezwykła synergia, która zaskakuje i przyciąga uwagę podczas występów na żywo. Nieprzewidywalny pierwiastek improwizacji, sprawia, że nasza muzyka określana jest jako wysmakowany balans między jazzem a muzyką pop w odważnej improwizowanej odsłonie. To właśnie koncerty i spotkania z publicznością dają nam najwięcej satysfakcji, a słuchacze mówią, że na scenie tworzymy tyle dźwięków, ile musiałby zagrać kwartet.”

 


Duet Bolewski & Tubis:
Maciej Tubis - fortepian i syntezator basowy
Radosłwa Bolewski - perkusja i śpiew


Reżyseria świateł: Ireneusz Ciecholewski

zdjęcia: Przemo ST

zdjęcia: Przemo ST

bottom of page