top of page

   Na podstronach GALERII ODK prezentujemy Państwu relacje z wystaw, które zostały zorganizowane po generalnym remoncie piętra Osiedlowego Domu Kultury jesienią 2019 roku (10 wystaw, 4 wernisaże). Relacje z wcześniejszych wystaw są zarchiwizowane w ODK.

OPIEKUN GALERII ODK i organizator wystaw: 

A. Karolina Sprengel - kierownik Osiedlowego Domu Kultury

KURATOR wystaw:

Kinga Gełdon-Czech - mgr. sztuki, fotografka, projektantka graficzna, ilustratorka, book designer, właścicielka i założycielka KEENYS STUDIO

Jacek Koślicki - fotograf, freelancer, redaktor bloga

PROJEKT i WYDAWCA albumów:

KEENYS STUDIO

WSPÓŁPRACA:

Pub Usta Usta

DOTYCHCZASOWO  WSPÓŁPRACOWALI z GALERIĄ ODK:

Fundacja OKO-LICE KULTURY - Lech J.Zdrojewski

Kawiarnia Dzienna Dawka

Klubokawiarnia Szafa

Express-Druk

cyfrowe.pl

BIAŁO-ZIELONE LADIES GDAŃSK

GÓRNIK

GS MARIO

PATONA

M-STUDIO

   Od 2021 roku z pomocą profesjonalnego grafika & fotografa Osiedlowy Dom Kultury wydaje mini albumy z pracami autora wystawy.

Albumy posiadają indywidualne kody ISBN wydawcy, które nakładają na nas obowiązek wysłania kilku sztuk albumów z realizowanych wystaw m.in. do Biblioteki Narodowej w Warszawie oraz Biblioteki Jagiellońskiej w Krakowie. W przypadku większych nakładów albumy trafiają na listę 15 bibliotek w całym kraju.

 

Jest to niewątpliwie ogromny wkład w zachowanie dziedzictwa kulturowego, z czego jesteśmy dumni.

   W albumie znajduje się również posłowie osób artystycznie związanych z dziedziną danej wystawy. Dotychczas na stronach albumów GALERII ODK wypowiedzieli się:

Zofia Sumczyńska

magister sztuki, absolwentka ASP w Poznaniu. Malarka. Witrażystka. Ilustratorka. Autorka teksu i ilustracji w książce pt.: "Miecio śmiecio". Właścicielka własnej galerii sztuki "Galeria Autorska 24B". Zrealizowała wiele wystaw indywidualnych oraz brała udział w kilkunastu wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. Wielokrotna laureatka stypendium kulturalnego Miasta Starogard Gdański,  laureatka nagród w dziedzinie kultury: "Kociewski Gryf" - Twórca Roku 2014, "Wierzyczanka 2019".

Paweł Wyborski

Malarz i socjolog kultury. Od ponad dwudziestu lat autor obrazów olejnych inspirowanych estetyką ikony. Absolwent socjologii kultury na Uniwersytecie Gdańskim. Podjął również studia doktoranckie w Instytucie Socjologii UAM w Poznaniu. Interesuje go zagadnienie procesów zachodzących w dziedzinie duchowości, religijności, estetyzacji codziennej praktyki społecznej i przemian konsumpcji; tym też aspektom współczesności poświęcił kilka publikacji. 

Zrealizował wiele wystaw indywidualnych w kraju i za granicą oraz brał udział w kilkunastu wystawach zbiorowych. Wielokrotny laureat stypendium kulturalnego Miasta Gdańsk i Starogardu Gdańskiego. Finalista Gdańskich Biennale Sztuki, laureat nagród w dziedzinie kultury: „Kociewski Gryf” – Twórca Roku 2015 za cykl „obrazów o ikonach” oraz „Wierzyczanka” 2018.

Lech J. Zdrojewski

plastyk, fotograf, projektant, wydawca katalogów i albumów, antropolog kultury, wykładowca, dydaktyk, absolwent UG i PWSSP (ASP) w Gdańsku. Inicjator i prezes Fundacji OKO-LICE KULTURY. Autor wielu kampanii reklamowych, projektant i autor aranżacji wnętrz. Autor ścieżek dydaktycznych w lasach, twórca znaków graficznych i image-u firm, autor plakatów - opartych o własną fotografię, kreator i autor portfoliów modeli i fotomodeli.

Poszukiwacz piękna i harmonii we wszystkim co nas otacza, pasjonat portretu - poszukujący indywidualności portretowanego, „utrwalający” w obiektywie uciekające chwile i obrazy, miłośnik NATURY, FORMY i ŚWIATŁA, przeciwnik „photoshop-ingu”.

Ewa Mecner

Mieszkanka Krakowa, historyk i krytyk sztuki, absolwentka historii sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim, autorka bloga Artystyczne spojrzenie.

Kinga Keenys Gełdon Czech

Mieszkanka Starogardu Gdańskiego, mgr sztuki, fotografka, projektantka graficzna, ilustratorka, book designer, właścicielka i założycielka KEENYS STUDIO

Wystawca otrzymuje  do 10 szt.  mini albumów na własność - w zależności od aktualnych warunków finansowych placówki.

Osoby, które pragną zaprezentować swoje prace w GALERII ODK proszone są o przysłanie portfolio na adres e-mailowy ODK: odk@smkociewie.com.pl wraz z opisem swojego profilu artystycznego oraz prac wraz z przebiegiem jego kariery artystycznej. 

 

e-mail: galeriaodk@smkociewie.com.pl

w tytule: GALERIA ODK - PROPOZYCJA WYSTAWY

Zwracamy się z prośbą, by wystawca czynnie uczestniczył w procesie ekspozycji własnych prac.