top of page
napis_lato dla dzieci.jpg
chmurka1.png

   W lipcu i w sierpniu 2023 roku dwie placówki kulturalne Spółdzielni Mieszkaniowej „Kociewie”: Świetlica ODK przy al. Woj. Polskiego 16 i Osiedlowy Dom Kultury przy ul. Reymonta 1 przeprowadzały wakacyjne zajęcia dla dzieci pod nazwą „Lato dla dzieci z ODK”.

 

   W lipcu piętnaścioro dzieci ze spółdzielczych osiedli spędzało kreatywnie czas w Świetlicy bawiąc się, tworząc i edukując.

Dzieci spotkały się z:

- twórcą figur 3D do planszówek z Kuźni Goblina,

- z pracownikami Straży Miejskiej,

- oraz uczyły się wyplatania małych makram, obrazków z naturalnych materiałów, czy malowania wielkich tekturowych postaci.

W lipcu przeprowadziliśmy 6 spotkań z dziećmi w Świetlicy ODK.

 

 

   W sierpniu trzydzieścioro dzieci ze spółdzielczych osiedli bawiło się i edukowało w ODK. Nasz plan obejmował 6 spotkań z ciekawymi osobami:

 

- Drukarzem 3D, miłośnikiem historii i gier planszowych: panem Łukaszem Gęba z Kuźni Goblina, z którym malowaliśmy maleńkie figurki 3D do gry planszowej, którą rozegraliśmy!

 

- Twórczynią komiksów: panią Małgorzatą Nowopolską, która również jest bajkopisarką, ilustratorką i malarką, z którą tworzyliśmy dziecięcy komiks!

 

- Multi-Reporterami: panią Martyną Łach i Natalią Stankowiak z Agencji Prasowo-Reklamowej „Creatve”, które współtworzą gazetę "Reporter Kociewia", czasopismo "Verizane" oraz materiały video na portalu starogard24.pl i studio 83-200. Tworzyliśmy logo ODK, przenosliliśmy je do komputera oraz nagrywaliśmy krótkie rozmowy w Studio TV i montowaliśmy te materiały! Będzie również relacja z naszych zajęć w Gazecie i na portalu starogard24.pl!

 

- Strażnikami Miejskimi: panią Krystyną Kwidzynską-Kulas i panią Justyną Wielgosz, które mówiły o bezpieczeństwie dzieci przebywających na wakacjach. Obejrzeliśmy krótki film edukacyjny skierowany do dzieci oraz zagraliśmy w grę planszową XXL, której tematem przewodnim była segregacja odpadów!

 

- Ratownikiem Medycznym panem Krzysztofem Pokojewskim, który dośwadczalnie pokazywał dzieciom jak ratować ludzkie życie oraz dzięki „Gregor Trans” panu Grzegorzowi Chudzikowi dzieci obejrzały wnętrze KARETKI POGOTOWIA!

 

- GROTOŁAZEM panem Tomaszem Grabanem, który przybliżał nam ciekawy i piękny aczkolwiek niebezpieczny podziemny świat naszej Ziemi oraz zaprezentował zjazd na linie z pierwszego piętra ODK!

 

Poza edukacyjnymi spotkaniami dzieci malowały, tworzyły artystyczne prace, grały w planszówki i bawiły się na placu przed budynkiem ODK.

 

TEGOROCZNE ZAJĘCIA dla DZIECI FINANSOWANE były z BUDŻETU ODK oraz z wpłat DARCZYŃCÓW:

 

EKOKOMES Sp. z o. o.

ZDROWY KRĘGOSŁUP z trenerem Mają

Centrum Ogrodnicze STOKROTKA

Rada Osiedla przy Al.Woj.Polskiego Spółdzielni Mieszkaniowej "Kociewie"

Dyrekcja EKOBUD-STAROGARD Sp. z o. o.

 

W imieniu DZIECI SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!

Sierpień 2023 w ODK (ul. Reymonta 1):

Lipiec 2023 w Świetlicy ODK (Al. Woj. Polskiego 16):

bottom of page